...:::Suna-Gakure:::...
...:::Ze Świata Piasku:::...
Obecny czas to Nie 18:35, 20 Sty 2019

Klany

 
Odpowiedz do tematu    Forum ...:::Suna-Gakure:::... Strona Główna -> Postacie z Naruto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Autor Wiadomość
aSeDi
Student AkademiiDołączył: 01 Sty 2007
Posty: 77
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/3
Skąd: Ddz


PostWysłany: Czw 23:38, 15 Mar 2007    Temat postu: Klany

Klany
Członków wielu klanów możemy zaobserwować w serialu Naruto, jednak nie rzucają się oni zbytnio w oczy bo i czym ? Są to najzwyklejsi Shionobi tak jak wielu innych. Wyróżniają ich natomiast specjalne umiejętności walk itd. Dawno temu jeszcze przed wojna miedzy wioskami klany były powszechnie szanowane i nic im nie zagrażało. Każda Ukryta Wioska chciała mieć w swoim składzie przedstawicieli jakiegoś klanu, bo to wzmacniało ich potęgę. Lecz po wojnie wszystko się zmieniło. Powodem upadku wielu Wiosek stały się właśnie przedstawiciele najróżniejszych klanów którzy mieli dużo większe możliwości w walce niż pozostali ninja co potrafili wykorzystać. Od tamtej pory odnotowano wiele przypadków napaści na przedstawicieli różnych społeczności ,w wielu z nich nie pozostał juz żaden przedstawiciel. To dlatego teraz żaden z przedstawicieli klanów nie wywyższa się ta "etykietą" i nie rozpowiada na lewo i prawo kim jest.W wiosce Ukrytego Liścia istnieje wiele takich klanów choćby np . Uchiha, z którego wywodzi się Sasuke, jeden z głównych bohaterów, czy tez klan Hyuuga, z którego pochodzi Hyuuga Hinata i Hyuuga Neji.

KLAN UCHIHA
Był to jeden z najpotężniejszych klanów który zamieszkiwał Wioskę Ukrytego Liścia. A dlatego "był" ponieważ został on wymordowany niemal w całości przez jednego z swoich członków. Jedynymi przedstawicielami tego klanu którzy przeżyli są Sasuke który podczas mordu był w Akademii Ninja oraz jego starszy o 4 lat brat Itachi, który to właśnie pod nieobecność Sasuke zamordował swoją matkę i ojca. Od tamtego czasu Itachi został tzw. Zaginionym Ninja na którego "polują " Hunterzy czyli Łowcy Ninja. Klan ten uchodził za jeden z najpotężniejszych dlatego ze jego członkowie posiadali zdolność "Sharingan". Sharingan można powiedzieć jest to magiczne oko czerwonego koloru z czarnymi kropkami, które w odpowiednim momencie zaczynają się wibrować. Dzięki Sharinganow'i przedstawiciele klanu Uchiha mogą w bardzo poważny sposób zagrozić przeciwnikowi, gdyż ich magiczne oko potrafi czytać ruchu przeciwnika oraz kopiować je w nieco mniejszym stopniu (na ile pozwala ciało kopiującego). Sharingan widzi tylko Charke osoby z która walczy przez co rzadko kiedy może nabrać się na hipnotyczny styl walki jakim jest GenJutsu. Sharingan posiada także zdolność kopiowania technik. Każda technika jaka użytkownik Sharingan'a zobaczy choćby raz może zostać przez niego natychmiastowo skopiowana. Sharingan może także natychmiastowo powtarzać ruchy. Co mogliśmy zaobserwować na pierwszym egzaminie na Chunnin'a kiedy to Sasuke patrząc tylko na ruchy ołówka ,ucznia który siedział przed nim mógł pisać dokładnie to samo. Powtarzalnosc ruchów widzieliśmy także podczas pierwszej walki kiedy to Kakashi zaczął naśladować Zabuzę kiedy ten używał techniki "Wodnego Smoka".

Poza tym z Kakashim jest pewna nieścisłość ponieważ nie jest on członkiem klanu Uchiha jedna posiada on zdolność Sharingan która jest mimo wszystko dosyć ograniczona u niego. Kakashi Sharingan'a ma tylko w lewym oku na którym ciągle nosi opaskę. Najbardziej prawdopodobna teoria jest to ze stracił on swoje prawdziwe oko a zamiast niego został operowany mu Sharingan na co wskazuje blizna.

KLAN HYUUGA
Jest to jeden z najdumniejszych klanów żyjących na terenie Wioski Liścia. Po wojnie kiedy to większość klanów ukrywała swoje moce, klan Hyuuga uważał ze to uwłaszczało by ich dumie i nie kryli się ze swoimi umiejętnościami. Charakterystyczna cecha tego klanu jest brak źrenic w oczach. Do tego klanu nalazły sporo osób. Zacznijmy od rodziny Hinaty ,jej ojciec jest przywódca całego klanu nazwanego "Main House" (główna rodzina). Kuzynem Hinaty jest Neji .Ojcowie tej dwójki byli braćmi bliźniakami, aż do pamiętnego napadu na "Main House" ninja z "Wioski Błyskawicy". Chciał on porwać Hinate, jako następczyni przywódcy domu oraz posiadaczkę sekretu Byakugan'a. Niestety jego plan się nie powiódł i został on zabity przez ojca Hinaty. Wtedy jednak Wioska Błyskawicy chciała wystąpić na ścieżkę wojenna i społeczeństwo "Ukrytego Liścia" zmuszone było oddać niejako w ofierze jednego z członków domu Hyuuga. Tym kimś miał być oczywiście zabójca ninjy z Wioski Błyskawicy, jednak był to przywódca domu głównego. Postanowiono że śmierć poniesie jego brat bliźniak, ojciec Neji'ego tak aby zadośćuczynić tamtej wiosce a przy okazji nie pozwalając na przejęcie sekretu Byakugan'a, ponieważ ojciec Neji'ego urodził się jako drugi z bliźniaków i niejako z urzędu został on przydzielony do "Branch House" odgałęzienia domu głównego. Przedstawiciele " Branch" mieli w obowiązku chronić swoją rodzinę z domu "Main", a ponadto musieli im być posłuszni ,do czego zmuszała ich sekretna pieczęć na ich czołach. Pieczęć ta nie pozwalała także na przejecie sekretu Byakugan po śmierci jego użytkownika gdyż niszczyła cała jego strukturę. Wróćmy do domy głównego. Hinata ma ponadto młodszą siostrę Hanabi. Najważniejszą techniką klanu Hyuuga jest Byakugan. Jest to także technika oparta na oczach lecz całkiem innego typu niż Sharingan (chociaż jedna jest pochodną drugiej). Wykonawca tej techniki używa Jutsu do tego aby widzieć na znacznie dalsze odległości niż normalni ludzi czy choćby Shinobi. Dzięki tej technice można również widzieć poprzez różne materialne rzeczy typu ściany, drzewa itd. Kolejna możliwością tej technik jest widzenie "za siebie " bez odwracania głowy (prawie 360 stopni pola widzenia). Wygląda to jakby użytkownik techniki patrzył przez swoja czaszkę. Tych którzy widza ta technikę pierwszy raz może ona nieco przerazić. Jako ze członkowie klanu Hyuuga nie posiadają źrenic, zostają one podczas tej techniki delikatnie zarysowane wewnątrz oczu. Od owych "źrenic" odchodzą bardzo widoczne nerwy, które widać nie tylko na tle oczy ale także wokół nich.

KLAN AKIMICHI
Jest to klan do którego należy Choji. Nie za dużo wiadomo o tym klanie. Jedynie można powiedzieć co jest ich koronna technika, a mianowicie Baika no Jutsu. Polega ona na wielokrotnym zwiększeniu masy swojego ciała, które po zmianie przypomina wielka kule. Zauważyliście może ze podczas serialu Naruto, Choji ciągle coś je a to dlatego, że do wykonania tego typu techniki potrzeba ogromnych ilości kalorii .Mistrzem tej techniki jest ojciec Choji'ego, Chomaru. Zapewne każdy mógł dostrzec na twarzy Choji'ego czy Chomaru, znak na twarzy. Kto wie, może to jest symbol, który jest znakiem szczególnym tego klanu.

KLAN ABURAME
Członkiem tego klanu jest tajemniczy gość o imieniu Shino. Nie wiadomo zbyt dużo o tym klanie, jedynie z kilku retrospekcji mogliśmy się dowiedzieć nieco o umiejętnościach i specyfice tej społeczności. Klan tej żyje niejako w symbiozie z różnego typu organizmami, najczęściej owadami ale także z nieco większymi "potworkami" owady te żyją wewnątrz przedstawicieli tego klanu i zjadają ich Chakre .W zamian za to są one im posłuszne i gotowe w każdym momencie do walki. Członkowie klanu potrafią także porozumiewać się z tym robactwem. Każdy nowonarodzony członek tego klanu jest składany w ofierze jakiemuś robactwu, który później będzie z nim współżył.

KLAN NARA
Przedstawicielem tego klanu jest Shikamaru, koleś którego najbardziej lubię w całej serii. Tak jak w poprzednich klanach także o tym klanie wiadomo tylko tyle ze ich główna bronią jest technika o nazwie Kagemane no Jutsu. Technika ta pozwala dzięki swojemu cieniowi unieruchomić przeciwnika. Przedstawicieli tego klanu cechuje ponadto ogromny iloraz inteligencji. Ojcem Shikamaru jest Shikaku, którego aparycja prezentuje się lepiej w porównaniu do jego syna.

KLAN INUZUKA
Jej przedstawicielem jest a raczej są Kiba i jego wierny kompan Akamaru. Główną zdolnością tego klanu jest to iż każdy jego przedstawiciel posiada swoje własne zwierze które rozumie jak człowieka. Kiba posiada wiernego psa. Ojciec Kiby (którego imienia niestety jeszcze nie znam) również posiada swojego kopana którym tez jest pies Komaru. Wydaje się ze Akamaru jest właśnie synem Komaru.

KLAN KAGUYA
Klan Kaguya był chyba jednym z najbardziej barbarzyńskich klanów w Naruto. Ich jedynym zajęciem, rozrywką i sposobem na życie były wojny. Cały czas z kimś walczyli, nie mogli usiedzieć w spokoju. W końcu wyzwali na wojnę Wioskę Deszczu, od których dostali sromotny łomot. Przyżył jedynie Kimimaro (więcej tutaj) i tylko jego jedynego znamy z tego klanu. Na jego przykładzie możemy stwierdzić, że klan miał zaawansowaną linię krwi ściśle związaną z kośćmi. Każdy z członków był zdolny do przetwarzania swojego układu szkieletowego bez ograniczeń. W dodatku wytwarzane kości wzbogacone są w duże ilości wapnia, dzięki czemu stają się twarde jak stal.

KLAN FUUMA
Fuuma był jednym z wielu klanów, instiejących w Krainie Pól Ryżowych. Bez problemów radzili sobie ze swoimi obowiązkami zadaniami. Ich problemy rozpoczęły się kiedy lennik Kraju zapragnął powiększyć swoje zapasy żywności.Wybuchła wtedy wojna. Większość shinobi z klanu Fuuma zginęła, a Ci co przeżyli, wynieśli się z kraju. Niektórzy stali się wtedy złodziejami, inni zaś ukrywali się cały czas wierząc, że uda im się kiedyś odbudować swój klan. I wtedy pewnego dnia, zjawił się Orochimaru. Zarządał on najlepszego ninjy, od którego będzie mógł posiąść wszystkie tajemne techniki klanu. Wybór padł na Arashiego, kuzyna Sasame, którą jako nieliczną z tego klanu mamy okazję oglądać w anime. Po tym incydencie wielu członków klanu wierzyło, że Orochimaru będzie tym, który na nowo postawi klan Fuuma w chwale. Jak się później okazuje legendarny Sannin nawet przez chwile o tym nie myślał. Klan stracił większość swoich najlepszych ninja i prawdopodobnie już nigdy się nie odrodzi.[/b]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
aSeDi
Student AkademiiDołączył: 01 Sty 2007
Posty: 77
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/3
Skąd: Ddz


PostWysłany: Czw 23:40, 15 Mar 2007    Temat postu:

posklejalem wszystko i gites xD

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
Temari
Kazekage
KazekageDołączył: 11 Gru 2006
Posty: 1217
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3


PostWysłany: Pią 11:03, 16 Mar 2007    Temat postu:

Fajnie..Tylko powiec mi dlaczego to jest skopiowane i czemu w GALERI?!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
Itachi
ANBU
ANBUDołączył: 13 Gru 2006
Posty: 1280
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3


PostWysłany: Pią 11:09, 16 Mar 2007    Temat postu:

Eeee nie mówiliśmy że nie można kopiować ci .... Możliwe także teraz już wież hehe ...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
Temari
Kazekage
KazekageDołączył: 11 Gru 2006
Posty: 1217
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3


PostWysłany: Pią 11:30, 16 Mar 2007    Temat postu:

Możliwe...=_=(wiem, wiem, spamuje)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
Nika
Mieszkaniec Suna-GakureDołączył: 10 Mar 2007
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: konoha ;p


PostWysłany: Wto 0:39, 03 Kwi 2007    Temat postu:

hmmm jeżeli chodzi o klany w "Naruto" to najbardziej lubię (ze względu na techniki, style walki, więzi krwi itd) klan Uchiha i klan Hyuuga ;p <ale to chyba jest oczywiste> xD

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
Temari
Kazekage
KazekageDołączył: 11 Gru 2006
Posty: 1217
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3


PostWysłany: Wto 9:51, 03 Kwi 2007    Temat postu:

Wszystkie klany mają w sobue cos fajnego i orginalnego..^^ Ale ja osobiscie najbardziej lubie Hyuuga, nie mówie juz o technikach, podoba mi sie pomysł z dwoma rodzinami...^^

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
Gaara Sama
Mieszkaniec Suna-GakureDołączył: 28 Gru 2007
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Suna-Gakure


PostWysłany: Sob 12:40, 29 Gru 2007    Temat postu:

ja też lubie hyuga bo fajny mają byakugan

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum ...:::Suna-Gakure:::... Strona Główna -> Postacie z Naruto Wszystkie czasy w strefie GMT + 3.5 Godziny
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group.
Theme Designed By ArthurStyle
Regulamin